Šahovski klub “Dukat”

Udruga

Šahovski klub "Dukat"

Šahovski klub “Dukat” Štitar osnovan je 1998. godine. Trenutno se natječu u 4. hrvatskoj šahovskoj ligi te su na završenom prvenstvu osvojili 3. mjesto. Član kluba je majstorski kandidat Ivan filipović koji je sudjelovao u europskom kadetskom prvenstvu. Svake godine ŠK organizira prvenstvo Štitara u šahu. Sudjeluju na natjecanjima “Open Bošnjaci” i “Open Županja”. Njihov uspjeh dokazuje mnogo osvojenih pehara i medalja.

 

Predsjednik ŠK “Dukat” je Marijan Pranjić, a klub broji oko 20 članova. 

 

Šah

Prvenstvo šaha u Štitaru 2013.

Od 11. do 16. ožujka održano je Prvenstvo šaha u Štitaru u organizaciji šahovskog kluba “Dukat” Štitar u dvije kategorije. Kategorija “A”- igrači sa rejtingom gdje je prvo mjesto osvojio Mato (Željo) Kopić, drugo mjesto Josip Filipović (Harin), treće mjesto Marijan Pranjić (Medeni). U kategoriji “B”- igrači bez rejtinga prvo mjesto osvojio je Franjo Ilijašević (Krnjo), drugo mjesto Mato Dominković (Buco) a treće mjesto Mato Vincetić (Ljubin).

Mato Kopić

Skip to content