Vodogospodarstveni projekt vrijedan 9,8 milijuna eura

Štitar

Vodogospodarstveni projekt vrijedan 9,8 milijuna eura

Hrvatskim vodama predan je aplikacijski paket za projekt “Poboljšanje vodokomunalne infrastrukture aglomeracije Županja” čija je vrijednost 9,8 milijuna eura ( bez PDV-a), od čega bi 78 posto sufinancirala Europska unija. Prijavitelj projekta je Komunalac d.o.o a pored grada Županje i Općina Štitar je projektni partner. Ulaganjem sredstava u ovaj projekt pridonosi se: izgradnji uređaja za pročišćavanje otpadnih voda za aglomeraciju Županja ( grad Županja i Općina Štitar), povećanju razine priključenosti na sustave odvodnje i priključenost na vodoopskrbnu mrežu u Općini Štitar( trenutna priključenost u Općini Štitar iznosi 34%). Projektom će biti obuhvaćeno cjelokupno stanovništvo aglomeracije Županja odnosno naselja Županja i Štitar kao i postojeća industrija (osim tvornice šećera “Sladorana”). Ukupan izos investicije prema aplikaciji za Općinu Štitar iznosi 31.938.830,00 kuna (s PDV-om) od čega 1.192.800,00 kuna (s PDV-om) se odnosi na 360 priključaka vode.

Skip to content