Završna konferencija projekta “Aktivne u zajednici – faza II”

Završna konferencija projekta “Aktivne u zajednici – faza II”

Dana 17. prosinca 2021. godine održana je završna konferencija EU projekta „Program zapošljavanja žena – Aktivne u zajednici – faza II” koji je odobren u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020 . Partneri na projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Vinkovci i Centar za socijalnu skrb Županja.

Na konferenciji je  istaknuto kako je postignut cilj projekta kroz koji su 10 zaposlenih žena povećale kvalitetu života za 85 osoba s područja Općine Štitar. Tijekom 12 mjeseci žene su pružale pomoć i podršku krajnjim korisnicima u vidu čišćenja stambenog prostora, održavanja okućnice i kućnog praga, dostave lijekova i namirnica, pomoći u pripremi obroka, pomoć kod obavljanja osobne higijene, kao pratnja kod odlaska liječniku i drugo.

Dodatno unaprjeđenje radnog potencijala žena postignuto je kroz program obrazovanja za učenje računalnog operatera kojeg je pohađalo svih 10 pripadnica ciljne skupine, što će im pomoći pri daljnjem zapošljavanju i konkurentnosti na tržištu rada i nakon završetka projekta. Trajanje projekta je 16 mjeseci dok su pripadnice ciljne skupine bile zaposlene na 12 mjeseci. Kroz projekt je podijeljeno oko 798 paketa osnovnih kućanskih i higijenskih potrepština. 

Koliko je ovo važan projekt potvrdio je na završnoj konferenciji održanoj u prostorijama Općine Štitar načelnik Općine Štitar Stjepan Gašparović koji je naglasio kako će Općina Štitar pomno pratiti situaciju i aplicirati na novi program Zaželi” čim bude poziv. O postignutim ciljevima i tijeku provedbe govorila je voditeljica projekta „Program zapošljavanje žena – Aktivne u zajednici – faza II” Katarina Blatančić. Te je o značaju i važnosti projekta govorio je i ravnatelj Centra za socijalnu skrb Županja Saša Užarević.


Ukupna vrijednost projekta je 925.315,00 kuna, što je sufinancirano iz Europskog socijalnog fonda.
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Završna konferenicija projekta "Aktivne u zajednici – faza II"
Završna konferencija projekta "Aktivne u zajednici – faza II"
Završna konferencija projekta "Aktivne u zajednici – faza II"
Završna konferencija projekta "Aktivne u zajednici – faza II"
Završna konferencija projekta "Aktivne u zajednici – faza II"
Završna konferencija projekta "Aktivne u zajednici – faza II"
Skip to content